Za nami spotkanie autorskie!

W piątek 11 czerwca odbyło się spotkanie autorskie promując książkę „Historie (nie) dokończone”.

Pytania o inspiracje, lekki stres, gratulacje i autografy – młodzi autorzy z tarnowskiego ZSEO mogli na własnej skórze poczuć jak to jest być prawdziwym pisarzem. Wszystko dzięki publikacji „Historie (nie) dokończone” – zbiorowi opowiadań będącym efektem projektu zainicjowanego w okresie tzw. edukacji zdalnej. To właśnie w okresie, kiedy zajęcia prowadzone były za pomocą komputerów i aplikacji, młodzież ucząca się w ZSEO, za namową nauczycieli, sięgnęła po pióra (i klawiatury) i przeniosła się w świat wyobraźni i literackiej fantazji. Spośród nadesłanych prac do publikacji trafiły teksty Martyny Dulęby, Aleny Emelianovej, Nadii Kardaś, Aleksandry Nędzki, Karoliny Racibor, Magdaleny Stadler, Darii Stolarskiej, Anny Zaczkiewicz, Radosława Kubasa i Michała Muchy. Całość wstępem opatrzyła Maria Woźny – była wieloletnia nauczycielka ZSEO.

Piątkowe wydarzenie było nie tylko okazją do spotkania się z utalentowaną młodzieżą, wysłuchania odpowiedzi na pytania dotyczące samych opowiadań i procesu twórczego, ale także zdobycia książki za darmo (otrzymał ją każdy, kto pojawiał się w Pałacu Sanguszków) i poproszenia autorów o autografy.

Zbiór opowiadań „Historie (nie) dokończone” nie trafił do otwartej sprzedaży. Egzemplarze, które nie zostały rozdane w trakcie spotkania autorskiego, są dostępne w siedzibie szkoły (szczegóły).

Wydanie książki zostało współfinansowana przez Gminę Tarnów i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Patronat medialny nad książką objęło radio RDN Małopolska oraz gazeta „Miasto i Ludzie”. Patronem medialnym spotkania autorskiego były: Niezależny Serwis Informacyjny KADR, Nasz-Tarnow.pl, TarnowskieInfo.pl i „Kurier Tarnowski”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s