Zapowiedź premiery książki „Historie (nie) dokończone”

„Historie (nie) dokończone” to tytuł książki zawierającej opowiadania literackie uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie.

Kiedy nauka zdalna piętrzyła kolejne trudności, z którymi zmagać musieli się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie przeprowadzano wiele inicjatyw, dzięki którym młodzież mogła chociaż na chwilę oderwać się od obowiązków szkolnych. Jedną z nich był konkurs na opowiadanie literackie.

Projekt zainicjowany został jeszcze w ubiegłym roku szkolnym przez Joannę Chramęgę-Muchę, na co dzień bibliotekarkę w ZSEO, oraz polonistę Mateusza Kołodzieja. To za ich namową uczniowie tarnowskiego Ogrodnika sięgnęli po pióra (i klawiatury) i przenieśli się w świat wyobraźni, fantazji, ale również ten inspirowany rzeczywistością. Spośród wielu nadesłanych prac, w grudniu 2020 roku wybrano teksty ośmiu uczennic i dwóch uczniów (więcej o autorkach i autorach przeczytasz tutaj). To opowiadania ich autorstwa stanowią zawartość książki zatytułowanej „Historie (nie) dokończone”.

Warto wspomnieć, że projekt, którego efekt jest wydanie książki, połączył trzy pokolenia ludzi związanych z ZSEO: obecnych uczniów, ich nauczycieli oraz reprezentującą minione lata Marię Woźny – wieloletnią nauczycielkę szkoły, która napisała wstęp do publikacji.

Zbiór opowiadań w formie fizycznej nie trafił do otwartej sprzedaży – zdobyć można go za darmo. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są tutaj.

Książka „Historie (nie) dokończone” jest współfinansowana przez Gminę Tarnów i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Patronat medialny nad książką objęło radio RDN Małopolska oraz gazeta „Miasto i Ludzie”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s